Środa, 22.05.2024 22:11

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie goleniowskim (6)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat goleniowski - opis

Powiat goleniowski leży w połnocno-zachodniej Polsce, w administracyjnych granicach województwa zachodniopomorskiego. Siedzibą powiat goleniowskiego jest miasto Goleniów, zamieszkane przez około 22 000 mieszkańców. Geograficznie powiat goleniowski usytuowany jest na Równinie Goleniowskiej, która stanowi część Pobrzeża Szczecińskiego, oraz Równinie Nowogardzkiej i w zachodniej części Doliny Dolnej Odry. 

Powiat goleniowski jest miejscem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Zawdzięcza to dużym powierzchniom leśnym zajmującym około 35% powierzchni powiat oraz licznym akwenom wodnym.  Co ważne, powiat goleniowski charakteryzuje się bardzo urozmaiconym krajobrazem. W obrębie powiatu leży kilka dość dużych jezior, do największych należy Dąbie, Nowogardzkie oraz Kościuszki. Razem rzeki i jeziora stwarzają doskonałe warunki do uprawiania czynnego wypoczynku nad wodą, w tym wędkowania. A liczne szlaki piesze i rowerowe dają możliwość poznania powiatu, odwiedzając jego ciekawe zakątki.

Ziemia goleniowska pochwalić się może licznymi zabytkami. Duża część z nich to kościoły oraz cmentarze przykościelne. Najbardziej rozpoznawalne miejsca to oczywiście tereny Starego Miasta w Goleniowie, Maszewie i Nowogardzie. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.