Czwartek, 18.07.2024 00:30

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie sławieńskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat sławieński - opis

Powiat sławieński usytuowany jest nad Morzem Bałtyckim we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Niewątpliwie jest to jeden z najchętniej odwiedzanych powiatów nadmorskich w Polsce. Dzieje się tak, za sprawą niezwykle popularnych kurortów turystycznych położonych na ziemiach sławieńskich m.in. Darłowa, Dąbków i Jarosławca.

Na terenie powiatu sławieńskiego znajdują się liczne pozostałości historii, w tym cenne zabytki jak Zamek Książąt Pomorskich, Ratusz Miejski i kościół Mariacki wybudowany w XIV wieku w Darłowie oraz wiele innych obiektów sakralnych wybudowanych na przełomie XIV i XV wieku. Niemniej jednak największą popularnością w powiecie cieszą się wcześniej wspomniane kurorty nadmorskie, które przyciągają pokaźne rzesze turystów. Piaszczyste plaże, świeże powietrze bogate w jod, wzgórza, doliny i pięknie zielone łąki, to tylko część bogactwa, którym obdarzone zostały ziemie sławieńskie.

Na uwagę zasługuje także bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, która składa się przede wszystkim z kwater prywatnych, choć hoteli o wyższym standardzie czy pensjonatów tu nie brakuje. Chcąc poznać powiat sławieński zachęcamy do jego odwiedzenia, lecz przedtem siedząc wygodnie w fotelu, możecie zobaczyć co nieco na obrazach z kamer udostępnionych w naszym serwisie.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.