Czwartek, 18.07.2024 00:01

Kamery w Kołobrzegu (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Kołobrzeg - opis

Kołobrzeg bardzo często nazywany jest Perłą Bałtyku i w sumie nic w tym dziwnego. Miasto w swojej ofercie ma bogaty wachlarz rozrywek, a także daje szereg możliwości wypoczynku oraz regeneracji ciała i duszy. Zamieszkały przez ponad 50 tysięcy osób Kołobrzeg położony jest w północnej części województwa zachodniopomorskiego, nad Morzem Bałtyckim, a także u ujścia rzeki Parsęty.

Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić Kołobrzeg, lecz ten najważniejszy dla wielu turystów to położenie nad morzem, a także piaszczysta plaża i molo wchodzące na ponad 100 metrów w morze. Kolejną zaletą miasta jest status uzdrowiska. Znajdują się tu złoża borowiny, która wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych, krążenia oraz chorób stawów. Ponadto Kołobrzeg to wspaniałe miejsce dla miłośników historii oraz zabytków i mimo, że nie znajdziemy ich tu zbyt wiele, są one bardzo wartościowe. W tym miejscu trzeba koniecznie wspomnieć o tym, że przez miasto wiosną 1945 roku przeszedł front wojenny, w wyniku którego zostało ono zniszczone w prawie 90%. Wolny czas w Kołobrzegu pomogą wypełnić liczne imprezy kulturalne, które odbywają się w mieście.

Kołobrzeg bardzo dynamicznie się rozwija, czego dowodem są nowe, wielomilionowe inwestycje, a także nowoczesne zaplecze SPA&WELLNESS, które przyciąga również turystów i kuracjuszy z Niemiec i Skandynawii.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.