Poniedziałek, 15.07.2024 00:44

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Szczecin (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Szczecin - opis

Szczecin jest miastem na prawach powiatu, położonym na północno-zachodnim skraju województwa zachodniopomorskiego, tuż przy jeziorze Dąbie i w pobliżu granicy z Niemcami. Miasto jest bardzo ważnym ośrodkiem gospodarczym, z racji dobrej lokalizacji w okolicy Morza Bałtyckiego, Odry i Zalewu Szczecińskiego. Znajduje się tu duży port, stocznie remontowe i jachtowe.

Powiat posiada bardzo bogatą ofertę kulturalną. Wśród muzeów wymienić można Muzeum Narodowe, Sztuki Współczesnej, Historii Szczecina, czy Wystawę Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Wszystkie instytucje oferują warte zobaczenia, bogate zbiory, które na pewno zainteresują koneserów sztuki i techniki. Teatry regionu to: Teatr Polski, Współczesny, Kana, Krypta i Lalek, można w nich zobaczyć rewelacyjne przedstawienia ze świetną obsadą aktorską.

W mieście odbywa się wiele cyklicznych imprez plenerowych, wśród nich wymienić można festiwal sztuki współczesnej „inSPIRACJE”, Dni Kultury Ukraińskiej, „Szczecin Music Fest” czy nietypowy festiwal ogni sztucznych „Pyromagic”. W szerokiej ofercie miasta i powiatu Szczecin każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.