Czwartek, 18.07.2024 07:30

Kamery w Dębnie (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Dębno - opis

Dębno to niewielkie miasteczko położone nad rzeką Kosą w południowej części województwa zachodniopomorskiego. Leży w odległości około 110 kilometrów od Szczecina i około 40 kilometrów od Gorzowa Wielkopolskiego. Miasto liczy około 14 tysięcy mieszkańców. Przeprowadzone badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ślady osadnictwa w miejscu, w którym obecnie leży Dębno, pochodzą z przedziału pomiędzy 6 a 3 tysiącleciem p.n.e.

Dębno częściowe prawa miejskie otrzymało w 1562 roku, a więc jest to miasto z bogatą i długą historią, która pozostawiła po sobie ciekawe zabytki. W mieście warto zwrócić szczególną uwagę na zabytkowy kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz znajdujący się w kaplicy sarkofag, a także na secesyjne kamieniczki usytuowane przy ul. Armii Krajowej.

Ogromnym atutem tego niewielkiego miasteczka jest jego położenie w malowniczym regionie Pojezierza Myśliborskiego, które charakteryzuje się pięknymi krajobrazami z malowniczo położonymi jeziorami. Znaczną część powiatu porastają kompleksy leśne, na terenie których wyznaczone zostały także liczne rezerwaty przyrody. Lasy zapewniają szereg możliwości spędzania wolnego czasu aktywnie, natomiast miłośnicy sportów wodnych mają do dyspozycji jezioro Lipowo oraz jezioro Duszatyń. Są to doskonałe miejsca do wypoczynku na plaży i nad wodą.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.