Poniedziałek, 15.07.2024 00:54

Kamery w Międzyzdrojach (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Międzyzdroje - opis

Międzyzdroje to miasto usytuowane na Wyspie Wolin w północno-zachodniej części Polski w województwie zachodniopomorskim. Jest to jedna z najchętniej odwiedzanych nadmorskich miejscowości w tej części naszego kraju.

Znakomita większość turystów swój wolny czas w Międzyzdrojach spędza na plaży, oczywiście jeśli pogoda na to pozwala. Szum fal morskich, piaszczysta plaża, a także szereg możliwości aktywnego wypoczynku przyciąga turystów jak magnes. Niewątpliwą atrakcją jest też nowe molo o długości 395 metrów wchodzące wgłąb morza. Dużą popularnością w Międzyzdrojach cieszy się Aleja Gwiazd, której historia rozpoczyna się w 1996 roku. Wtedy też, pierwsi polscy artyści odcisnęli na słynnej promenadzie swoje dłonie na pamiątkowych płytach. Podczas złej pogody nie jesteśmy skazani na nudę, warto zajrzeć do Gabinetu Gwiazd, gdzie znajdują się figury woskowe. Można tu zobaczyć m.in. Baracka Obame, Charlie Chaplina, a nawet Kleopatrę. Ponadto w celu urozmaicenia sobie pobytu, warto się wybrać do Zagrody Pokazowej Żubrów i Muzeum Przyrodniczego. Znajduje się ona około 1.5 km od centrum miasta, prowadzi do niej szlak zielony.

W ciągu kilku ostatnich lat w Międzyzdrojach powstało wiele nowych obiektów hotelowych, a także pensjonatów. Mimo to znalezienie tu noclegu w szczycie sezonu często graniczy z cudem, dlatego też warto odpowiednio wcześniej się rozejrzeć i zarezerwować pokój.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.