Poniedziałek, 24.06.2024 06:40

Kamery w Dziwnówku

Brak kamer.

Dziwnówek - opis

Dziwnówek to nadmorska wieś zamieszkała przez niespełna czterysta osób, położona w powiecie kamieńskim w województwie zachodniopomorskim. Miejscowość usytuowana jest u nasady Mierzei Dziwnowskiej, pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Wrzosowską. 

Dziwnówek zachwyca kameralną atmosferą, choć turystów w sezonie letnim tu nie brakuje. Niewątpliwą zaletą tej niewielkiej wsi jest piaszczysta, zadbana a przy tym strzeżona plaża, na której urlopowicze z chęcią oddają się błogiemu lenistwu. Latem na plaży funkcjonuje zjeżdżalnia wodna oraz dmuchane konstrukcje, na których dzieciaki mogą się wyszaleć. Amatorzy mocniejszych wrażeń mogą przejechać się motorówką lub skuterem wodnym pod okiem instruktora.

W centrum wsi znajduje się atrapa latarni morskiej, w której obecnie mieści się sklepik z pamiątkami. Wieczorami turyści nie są skazani na nudę. Latem organizowane są tu liczne dyskoteki, które cieszą się dużą popularnością wśród urlopowiczów. Jeśli jednak dopadnie was nuda, ratunkiem może być wyprawa do pobliskiego Pobierowa lub Dziwnowa. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.