Poniedziałek, 24.06.2024 04:48

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Świnoujście (7)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Świnoujście - opis

Świnoujście to miasto na prawach powiatu. Położone na północno-zachodnim krańcu Polski. Jest to jedyne miasto w naszym kraju położone na wyspach, co czynie je niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym.

Powiat Świnoujście od północy graniczy z Morzem Bałtyckim, od wschodu z gminą Międzyzdroje, od zachodu z Niemcami, zaś od południa z Zalewem Szczecińskim. Mówi się, że Świnoujście położone jest w krainie 44 wysp, jednak tylko trzy z nich są zamieszkane. Powiat ma nie tylko bardzo duże znaczenie turystyczne, ale także handlowe i komunikacyjne. Znajduje się tu terminal promów morskich, który zapewnia połączenia ze Szwecją oraz Danią. Jest to także fantastyczna baza wypadowa do Niemiec.

Świnoujście to przede wszystkim znany kurort nadmorski, który jest bardzo chętnie odwiedzany przez licznych turystów. Miasto słynie z najwyższej w Polsce latarni morskiej oraz fantastycznej promenady położonej przy uzdrowiskowej części miasta. Jednak największą atrakcją Świnoujścia jest plaża, na której turyści z chęcią oddają się błogiemu lenistwu. Wielu z was z pewnością zadowoli fakt, że woda w tutejszym rejonie jest najcieplejsza na wybrzeżu.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.