Czwartek, 18.07.2024 00:47

Kamery w powiecie gryfickim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat gryficki - opis

Powiat gryficki usytuowany jest w północnej części województwa zachodniopomorskiego, nad Morzem Bałtyckim, co niewątpliwie jest jednym z wielu atutów pod względem turystycznym. Wiele gmin w powiecie ma charakter typowo rolniczy, są to tereny dość słabo uprzemysłowione, co sprzyja agroturystyce i turystyce wiejskiej. 

Ziemia Gryficka to wspaniałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Znajdziemy tu oznakowane szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Warty polecenia jest szlak rowerowy Gryfland o długości prawie 200 kilometrów, który biegnie wzdłuż wybrzeża Rewalskiego i dalej przez najpiękniejsze miejsca powiatu. Oczywiście największym magnesem na turystów jest Morze Bałtyckie, nad którym położony jest powiat gryficki. Piaszczyste plaże, urokliwe miejscowości nadmorskie, które dają niezliczone możliwości aktywnego jak leniwego wypoczynku. Ponadto przez tereny powiatu przepływa rzeka Rega, która od lat przyciąga amatorów wędkowania oraz spływów kajakowych.

Powiat gryficki posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Praktycznie w każdej miejscowości znajdziemy pensjonaty, kwatery prywatne, a także hotele o różnym standardzie, dzięki czemu każdy znajdzie nocleg odpowiadający jego własnym preferencjom jak i możliwościom finansowym. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.