Środa, 22.05.2024 22:42

Kamery w Świnoujściu (7)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Świnoujście - opis

Świnoujście to miasto niezwykłe, położone nad Morzem Bałtyckim i Zalewem Szczecińskim, na 44 wyspach. Jedynie trzy z nich są zamieszkane. Wyspa Uznam to centrum administracyjno-usługowe, gdzie znajdują się także obiekty turystyczno-uzdrowiskowe. Wyspa Wolin jest przemysłową częścią miasta, to właśnie tu znajdują się największe węzły komunikacyjne oraz zakłady związane z gospodarką morską. Trzecia wyspa to Karsibór, na niej panują wręcz idealne warunki do uprawiania wędkarstwa, sportów wodnych, a także rozwoju agroturystyki.

Niewątpliwie największą atrakcją Świnoujścia jest plaża, której szerokość miejscami osiąga nawet 100 metrów. Turyści znudzeni zażywaniem kąpieli morskich i tych słonecznych mogą się wybrać na przejażdżkę motorówką lub skuterem wodnym. Z pewnością przejażdżka dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. W ramach aktywnego wypoczynku warto się przejść promenadą nadmorską, która usytuowana jest w uzdrowiskowej części miasta. Ponadto miłośnicy aktywności fizycznej mają do dyspozycji kilka szlaków pieszych, rowerowych, a także kajakowych.

Świnoujście od lat cieszy się niezmiennie dużą popularnością jako miejscowość uzdrowiskowo-letniskowa. Jej położenie, a także szereg możliwości spędzania wolnego czasu sprawia, że każdy odnajdzie tu zajęcie dla siebie. Ponadto, jest to także świetna baza wypadowa do Szwecji, Danii, a także do Niemiec.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.