Czwartek, 18.07.2024 08:12

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie stargardzkim (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat stargardzki - opis

Powiat stargardzki położony jest w północno-zachodniej naszego kraju, w administracyjnych granicach województwa zachodniopomorskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Stargard, które do końca 2015 roku nosiło nazwę Stargard Szczeciński. Miasto zamieszkane jest przez około 120 tysięcy mieszkańców. Powiat stargardzki geograficznie położony jest na Równinach: Nowogardzkiej, Przycko-Stargardzkiej oraz Pojezierzu Ińskim.

Powiat stargardzki jest doskonałym miejscem dla wielbicieli zabytków i miłośników obiektów zabytkowych. Najcenniejszym zabytkiem Ziemi Stargardzkiej jest gotycki kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny z końca XIII wieku, który rozbudowany był w XIV i XV wieku. Świątynia znajduje się w Stargardzie. Ciekawym obiektem jest także stargardzki Ratusz, wzniesiony w XIII wieku, przebudowany w XV. Powiat stargardzki pochwalić się może wieloma cennymi zabytkami. Liczne małe kościółki, zabytkowe dworki i pałace nadają ciekawy charakter wielu miejscom. 

Region powiatu stargardzkiego zachwyci także miłośników żeglowania, windsurfingu, wędkarstwa i nurkowania, bowiem znajdują się tutaj piękne i duże jeziora. Natomiast amatorzy grzybobrania mają do dyspozycji lasy bogate grzyby i jagody, a także charakteryzujące się różnorodnym drzewostanem. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.