Czwartek, 18.07.2024 07:28

Kamery w Lubuskim - na literę B (51)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę B

Lubuskie - opis

Województwo lubuskie położone jest we wschodniej części Polski, i od zachodu graniczy z Niemcami. Siedzibą samorządu województwa jest Zielona Góra, natomiast siedzibą wojewody jest Gorzów Wielkopolski.

Ziemie Lubuskie dysponują bogatą i atrakcyjną ofertą turystyczną, głównie dzięki swym wspaniałym walorom przyrodniczym, historycznym, a także gospodarczym. Wiele osób uważa, że jest to jeden z najatrakcyjniejszych regionów zachodniej Polski, i trudno się z tym nie zgodzić. Region województwa lubuskiego zaliczany jest do pięciu najmniej zanieczyszczonych w kraju. Przyczyniają się do tego liczne kompleksy leśne, które pokrywają blisko połowę województwa. Celem ochrony bogactwa naturalnego województwa utworzone zostały liczne parki krajobrazowe, przyrodnicze, a także rezerwaty przyrody. Nieocenioną zaletą województwa są liczne jeziora (ponad 500), które zapewniają szereg atrakcji turystom i to właśnie one, w dużej mierze stanowią o atrakcyjności regionu, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Bogata historia regionu pozostawiła po sobie liczne ślady historii, a w tym wspaniałe zabytki architektury, o których będziecie mieli szansę przeczytać w opisach poszczególnych miast i powiatów, z których dodamy kamery do naszego serwisu. Chcąc poznać historię regionu, warto wybrać się do licznych muzeów rozrzuconych na terenie całego województwa. W Zielonej Górze znajduje się Muzeum Ziemi Lubuskiej, w Gorzowie Wielkopolskim mieści się Muzeum Lubuskie, natomiast w Drzonowie usytuowane jest Muzeum Wojskowe.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.