Czwartek, 30.05.2024 06:35

Kamery w powiecie świebodzińskim (9)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat świebodziński - opis

Powiat świebodziński położony jest w centralnej części województwa lubuskiego. Liczy około 58 tysięcy mieszkańców, którzy zamieszkują teren o powierzchni około 937 kilometrów kwadratowych. Powiat świebodziński graniczy z powiatami: krośnieńskim, zielonogórskim, międzyrzeckim, nowotomyskim i sulęcińskim. 

Ziemia Świebodzińska pochwalić się może malowniczymi dolinami rzeki Odry na południu i zachodzie, Warty na północy i Obry na wschodzie. W obrębie powiatu znajduje się wiele jezior polodowcowo-rynnowych, a także torfowiska oraz wspaniałe lasy i łąki, które gwarantują udany wypoczynek. Zdecydowanie polecamy wizytę w rezerwacie "Nietoperek", który, jak nazwa sama wskazuje, zamieszkany jest przez nietoperze. Każdego roku zimuje tutaj ponad 30 tysięcy nietoperzy! 

Powiat świebodziński pochwalić się może kapitalnymi zabytkami. W stolicy powiatu Świebodzinie warto zwrócić szczególną uwagę na Ratusz, kościół pw. św. Michała Archanioła, tutejszy Zamek oraz obwarowania miejskie. Warto także poświęcić nieco czasu na zwiedzanie mniejszych miejscowości, takich jak: Wilkowo, gdzie znajduje się pałac renesansowy, Paradyż w Gościkowie, dwór w Mostkach, czy kolejny pałac neorenesansowy w Przełazach.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.