Niedziela, 14.04.2024 00:14

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie słubickim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat słubicki - opis

Powiat słubicki położony jest w północno-zachodniej części województwa lubuskiego. Składa się z pięciu gmin: Cybinka, Górzyca, Ośno Lubuskie, Słubice oraz Rzepin, a swoją powierzchnią obejmuje obszar o powierzchni około 1000 kilometrów kwadratowych, na których zamieszkuje prawie 50 000 mieszkańców. Siedzibą władz powiatu są Słubice. Powiat słubicki od zachodu graniczy z Niemcami, co zdecydowanie wpływa na rozwój powiatu po przez handel i usługi. 

Powiat słubicki pochwalić się może ciekawymi walorami przyrodniczymi. Obszerne połacie lasów, liczne jeziora, a także zróżnicowany krajobraz oraz bogata fauna i flora stwarzają idealne warunki do wypoczynku, a także uprawiania wszelkiego rodzaju aktywnego wypoczynku.

Najwięcej zabytków w powiecie słubickim znajduje się oczywiście w stolicy powiatu - Słubicach. Przy ulicy Wojska Polskiego 1 znajduje się budynek Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, wzniesiony w 1893 roku. Ciekawym obiektem sakralnym jest kościół Najświętszej Marii Panny Królowej Polski usytuowany przy ulicy 1 Maja, który wzniesiony został w 1775 roku. Warto także zwrócić szczególną uwagę na "Jedynaka", który zwany jest potocznie "ratuszem". Budynek wzniesiony został w końcu XVIII wieku, a obecnie działa tutaj galeria handlowa.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.