Czwartek, 18.07.2024 07:52

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie sulęcińskim (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat sulęciński - opis

Powiat sulęciński położony jest w północno-zachodniej części województwa lubuskiego, w malowniczym dorzeczu Odry i Warty. Siedzibą władz powiatu jest miasto Sulęcin, liczące nieco ponad 10 000 mieszkańców. Zróżnicowany krajobraz powiatu sulęcińskiego oraz mocno zalesione tereny, a także liczne jeziora polodowcowe sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do wypoczynku wiosną, latem i jesienią.

Powiat sulęciński pochwalić się może nie tylko łagodnym klimatem, czystym środowiskiem czy licznymi jeziorami, ale także ciekawymi zabytkami. W Sulęcinie znajduje się grodzisko o konstrukcji drewniano-ziemnej, które spalone zostało w 1269 roku. Należało niegdyś do margrabiów brandenburskich. W okolicy warto także zobaczyć kościół pod wezwaniem św. Antoniego w Brzeżnie oraz kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Długoszynie. W gminie Lubniewice znajduje się kolejne grodzisko, a także ciekawy zespół pałacowy (miejscowość Gliśnie). Zaś w gminie Słońsk warto zobaczyć Zamek oraz świątynie pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Chartowie.

W obrębie powiatu sulęcińskiego znajduje się tak wiele zabytków, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Niemniej jednak, w opisach kamer postaramy się wspomnieć o zabytkach położonych najbliżej danej kamery.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.