Poniedziałek, 24.06.2024 06:18

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Zielona Góra (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Zielona Góra - opis

Zielona Góra to miasto na prawach powiatu położone w zachodniej Polsce, jedna z dwóch stolic województwa lubuskiego. Jedną z największych zalet miasta, jest jego położenie opodal skrzyżowania międzynarodowych szlaków drogowych i kolejowych. 

Oprócz dobrego połączenia komunikacyjnego z pozostałą częścią kraju, Zielona Góra pochwalić się może bardzo dobrze rozbudowaną bazą noclegową i gastronomiczną. Bardzo duży wpływ na poprawę infrastruktury turystycznej ma rosnące zainteresowanie Zieloną Górą jako miastem turystycznym. Na bazę noclegową stolicy województwa lubuskiego składają się przede wszystkim nowoczesne hotele, oferujące najwyższy standard, a także kameralne apartamenty i pensjonaty. O wiele tańszym rozwiązaniem są oczywiście kwatery prywatne, a także hostele i motele, które zazwyczaj kuszą niską ceną, lecz najczęściej znajdują się na obrzeżach miasta.

Liczne zabytki sakralne, w tym najstarsza świątynia Konkatedra pod wezwaniem św. Jadwigi, zachwycą miłośników zabytkowej architektury. W mieście znajdują się także pozostałości murów obronnych miasta, które wzniesione zostały na przełomie XIV i XV wieku oraz zabytkowy Ratusz. W ramach aktywnego wypoczynku turyści w zależności od swoich upodobań mogą wybrać się na spacer jednym z kilku szlaków pieszych, zaś miłośnicy dwóch kółek do dyspozycji mają szlaki rowerowe.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.