Poniedziałek, 24.06.2024 05:28

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie gorzowskim (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat gorzowski - opis

Powiat gorzowski położony jest w północno-zachodniej części województwa lubuskiego. Siedzibą władz powiatu jest Gorzów Wielkopolski, który jednak nie wchodzi w skład powiatu gorzowskiego, bowiem jest to miasto na prawach powiatu. Powiat gorzowski rozciąga się na terenie Kotliny Gorzowskiej i Kotliny Freienwaldzkiej.

Powiat gorzowski jest niezwykle interesującym regionem pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Urozmaicona rzeźba terenu, a także lasy, jeziora oraz rzeki gwarantują doskonały wypoczynek. Przez powiat przepływa Warta, która na zachodnim skraju powiatu łączy się z Odrą. Rozległe doliny rzek nadają charakterystyczny i bardzo ładny wygląd południowej części powiatu. W obrębie Ziemi Gorzowskiej usytuowanych jest aż sześć rezerwatów przyrody, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Historię i dzieje powiatu gorzowskiego najłatwiej poznać zwiedzając lokalne zabytki oraz oczywiście muzea. Wśród atrakcji turystycznych powiatu należy wyróżnić ZOO Safari w Świerkowinie, Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich oraz miny twierdzy kostrzyńskiej. Ponadto w obrębie powiatu organizowanych jest wiele imprez rozrywkowo-kulturalnych m.in.: Święto Chleba w Bogdańcu, Dni Witnicy, Święto Pieczonego Kurczaka w Deszcznie czy też Majówka Kłodawska.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.