Czwartek, 30.05.2024 05:51

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie międzyrzeckim (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat międzyrzecki - opis

Powiat międzyrzecki usytuowany jest w północno-wschodniej części województwa lubuskiego. Swoimi granicami administracyjnymi obejmuje powierzchnię prawie 1400 kilometrów kwadratowych i zamieszkany jest przez ponad 60 000 mieszkańców. W skład powiatu wchodzi 6 gmin: Przytoczna, Bledzew, Pszczew, Skwierzyna, Międzyrzecz i Trzciel.

Lasy i jeziora, tak w skrócie można opisać powiat międzyrzecki. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników spędzania wolnego czasu na łonie natury. Odnajdą się tutaj grzybiarze, myśliwi, a także wędkarze. W obrębie powiatu znajduje się zachodnia część Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, który zachwyci miłośników przyrody. 

Ogromną atrakcją turystyczną powiatu międzyrzeckiego jest murowany zamek w Międzyrzeczu, wybudowany za czasów Kazimierza Wielkiego. Miłośnikom historii zaś, polecamy wizytę w Muzeum usytuowanym w dworze starostów międzyrzeckich, gdzie znajduje się największa w Polsce kolekcja portretów trumiennych. 

Niezwykle ciekawym elementem krajobrazu Ziemi Międzyrzeckiej są potężne żelbetowe bryły bunkrów, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Ogromne stalowe kopuły, które ciągną się kilometrami w rzędach betonowych słupów, zwane "zębami smoka" robią duże wrażenie. Godnym polecenia miejscem jest Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy, gdzie zorganizowana jest całoroczna trasa turystyczna. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.