Poniedziałek, 24.06.2024 06:10

Kamery w Cigacicach

Brak kamer.

Cigacice - opis

Cigacice położone są w gminie Sulechów, powiecie zielonogórskim, województwie lubuskim. Jest to średniej wielkości wieś zamieszkana przez nieco ponad 800 osób. Usytuowana jest przy drodze ekspresowej numer 3, wiodącej z północy na południe w zachodniej części Polski. We wsi działa port rzeczny oraz znajduje się most na Odrze o długości 572 metrów. Jeszcze przed 1945 rokiem wieś posiadała charakter wypoczynkowo-uzdrowiskowy. Działały tutaj liczne winnice, a także produkowane były wina. 

Cigacice obecnie nie mają wypoczynkowego charakteru. Lecz z turystycznego punktu widzenia zdają się być dość ciekawe. We wsi znajduje się zabytkowy, neogotycki kościół św. Michała Archanioła. Jest on usytuowany na malowniczej skarpie nad Odrą. Pierwszy kościół w tym miejscu wybudowany został przed XVI wiekiem, natomiast obecny pochodzi z drugiej połowy XIX wieku.

Oprócz zabytkowego kościoła w Cigacicach zobaczyć możemy także pozostałości po niemieckich umocnieniach z II wojny światowej - Linia Środkowej Odry. Do zwiedzania udostępniona jest kopuła obserwacyjna znajdująca się przy południowym przyczółku mostu drogowego na Odrze. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.