Poniedziałek, 15.07.2024 00:37

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie strzelecko-drezdeneckim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat strzelecko-drezdenecki - opis

Powiat strzelecko-drezdenecki położony jest w północno-wschodniej części województwa lubuskiego. Rozciąga się nad urokliwymi rzekami: Notecią oraz Drawą i graniczy z sześcioma powiatami: choszczańskim, myśliborskim, czarnkowsko-trzcinackiem, wałeckim, gorzowskim i międzychodzkim. Powiat strzelecko-drezdenecki swoimi administracyjnymi granicami obejmuje obszar ponad 1200 kilometrów kwadratowych, na których zamieszkuje ponad 50 000 mieszkańców. Warto tutaj wspomnieć, iż siedzibą powiatu są Strzelce Krajeńskie.

Ziemia Strzelecko-Drezdenecka jest doskonałym miejscem dla miłośników spędzania wolnego czasu aktywnie, bowiem przez jej teren przebiega kilkanaście szlaków rowerowych, pieszych, a także wodnych. Odnajdą się tutaj także amatorzy sportów wodnych, bowiem na wodach Drawy i Noteci organizowane są spływy kajakowe, które ze względu na liczne przesmyki łączące jeziora pozwalają na przemieszczanie się pomiędzy nimi. Powiat posiada także dość dobrze rozbudowaną bazę noclegowo-gastronomiczną. 

Ale, ale! Powiat strzelecko-drezdenecki to nie tylko kapitalna przyroda. Znajduje się tutaj także wiele zabytków godnych uwagi. Wśród najważniejszych należy wyróżnić Bramę Młyńską, Basztę Więzienną z XIV, Kolegiatę pw. Matki Boskiej Różańcowej z XIII wieku oraz zespół średniowiecznych fortyfikacji obronnych, a to wszystko znajduje się tylko w Strzelcach Krajeńskich. Ponadto na terenie powiatu warto zobaczyć zespół folwarczny i pałac w Ogardach z 1809 roku, dwór w Bobrówku z XVIII wieku oraz oczywiście kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Licheniu. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.