Poniedziałek, 15.07.2024 00:59

Kamery w Słońsku (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Słońsk - opis

Słońsk to średniej wielkości wieś, licząca około 3030 mieszkańców, leząca w powiecie sulęcińskim, województwie lubuskim, siedziba gminy Słońsk. Wieś prawdopodobnie powstała w 1295 roku, a pierwszym udokumentowanym właścicielem wsi była rodzina Wedlów.

We wsi zachowało się kilka zabytków, które warto zobaczyć przebywając w okolicy. Wśród najważniejszych należy wyróżnić kościół farny pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. Wzniesiony został w stylu gotyckim w latach 1475-1522, a następnie przebudowany w XIX wieku. Posiada zabytkowy, alabastrowy ołtarz. Warto w Słońsk zobaczyć także ruiny Zamku Joannitów, których pochodzi z XV wieku. Wiadomo, iż zamek przebudowywany był dwukrotnie - w czasach renesansu oraz w XVII wieku na styl barokowy. Zamek po setkach latach istnienia został zniszczony przez pożar dopiero w 1975 roku. 

Słońsk położony jest nieopodal Parku Narodowego Ujścia Warty, który zdecydowanie polecamy miłośnikom wypoczynku na łonie przyrody. Warto także wygospodarować nieco czasu aby zwiedzić tutejsze Muzeum Martyrologii ofiar faszyzmu - Muzeum Martyrologii Sonnenburg.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.