Czwartek, 18.07.2024 07:26

Kamery w Kargowej

Brak kamer.

Kargowa - opis

Kargowa to niewielkie miasteczko leżące w powiecie zielonogórskim, województwie lubuskim, nad rzeką Obrzycą. Miejscowość zamieszkała jest przez niewiele ponad 3600 osób i zajmuje nieco ponad 4.5 km2. Pierwsze wzmianki na temat osady, w miejscu dzisiejszego miasteczka, w księgach historycznych pojawiają się w 1360 roku. Wówczas jej właścicielem był Dzierżykraj. Dopiero w 1661 roku Kargowa otrzymała pełne prawa miejskie od króla Jana Kazimierza.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów, miasteczko kryje w sobie ciekawe zabytki. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tutejszy Rynek oraz otaczające go kamieniczki pochodzące z XVIII i XIX wieku. W centralnym punkcie kargowskiego Rynku stoi Ratusz, wzniesiony w 1745 roku na planie zbliżonym do kwadratu. Obecnie jego wygląd odbiega od pierwotnego, bowiem Ratusz został przebudowany i rozbudowany po pożarze w XIX wieku. 

Amatorzy aktywnego wypoczynku przybywający do Kargowej powinni wybrać się do parku przylegającego do pałacu, który powstał w I połowie XVII wieku, przy wykorzystaniu ozdobnego ogrodu. Jego granicę wyznaczają aleje: Lipowo-Kasztanowa oraz Grabowa.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.