Poniedziałek, 15.07.2024 01:35

Kamery w powiecie zielonogórskim (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat zielonogórski - opis

Powiat zielonogórski położony jest w środkowo-wschodniej części województwa lubuskiego. W jego skład wchodzi łącznie 10 gmin, które w sumie zajmują obszar o powierzchni 1569 km i są zamieszkałe przez ponad 90 000 mieszkańców. Powiat zielonogórski jest dość słabo zurbanizowany. Zaledwie nieco ponad 30% ludności powiatu zamieszkuje miasta. 

Powiat zielonogórski pochwalić się może licznymi lasami, które zajmują ponad połowę jego powierzchni. Już od lipca, aż do końca października tutejsze lasy obfitują w grzyby i jagody oraz stwarzają doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku z dala od zgiełku miasta. W obrębie powiatu wytyczonych zostało ponad 10 szlaków pieszych, rowerowych, a także konnych, które wiodą przez najciekawsze zakątki regionu.

Turyści, którzy pragną zapoznać się bliżej z historią tego regionu powinni się wybrać do Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze z siedzibą w Świdnicy. Aktualnie w siedzibie muzeum prezentowane są cztery stałe wystawy, które pomogą poznać historię tych ziem. Amatorzy militariów powinni wybrać się do Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie, natomiast miłośnicy zabytków powinni zwiedzić wnętrza DPS-u, gdzie kryją się dzieła Henry'ego van de Velde.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.