Niedziela, 14.04.2024 01:33

Kraków - Rynek Główny z Hotelu Wentzl

Kraków kamera na Rynek Główny z Hotelu Wentzl

Dzięki usytuowaniu kamery na elewacji krakowskiego Hotelu Wentzl, mamy szansę podziwiać panoramę jednego z najpiękniejszych rynków w Polsce. Rynek znajdujący się w centrum Starego Miasta jest zabytkową częścią Krakowa i jednym z najciekawszych miejsc, jakie możemy tu zobaczyć.

Hotel Wentzl mieści się w południowej części rynku w Kamienicy Pod Obrazem. Nazwa kamienicy nadana została z powodu znajdującego się na elewacji od 1718 roku obrazu, przedstawiającego Matkę Boską. W XIX wieku mieściła się tu jedna z najpopularniejszych restauracji w Krakowie, prowadzona przez Jana Wentzla. Czterogwiazdkowy hotel nosi nazwę upamiętniającą słynnego restauratora. W obiekcie znajduje się 18 luksusowych pokoi z doskonałym widokiem na Rynek Główny i Kościół Mariacki. Przyjemność wynajęcia pokoju z tak niepowtarzalnym widokiem z pewnością nie należy do najtańszych, jednak warto podarować sobie w życiu odrobinę luksusu i spędzić tu niezapomnianą noc.

Kraków jest pięknym, pełnym zabytków miastem. Aby zwiedzić go w pełni trzeba poświęcić co najmniej kilka dni z dobrze rozplanowanym harmonogramem i porządnym przewodnikiem turystycznym, który przeprowadzi nas przez najważniejsze atrakcje.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.8 °C (56.8 °F)
  • prędkość wiatru: 0 km/h (0 mph)
  • wilgotność powietrza: 73 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek Główny z Hotelu Wentzl w miejscowości Kraków

Rynek Główny z Hotelu Wentzl

Powiązane kategorie z kamerą nr 577:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.