Niedziela, 14.04.2024 00:38

Kraków - Most Kotlarski

Most Kotlarski
Link źródłowy

Kraków kamera widok na Most Kotlarski

Na powyższych zdjęciach z kamery widoczny jest most Kotlarski położony w Krakowie, przebiegający nad Wisłą, łączący dzielnice Grzegórzki z Zabłociem oraz ulice Kotlarską z Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Szklany obiektyw kamery skierowany został na południe, w kierunku ulicy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Most Kotlarski wybudowany został w 2001 roku i wówczas był 20 obiektem tego typu pod względem długości na świecie. Co ciekawe, jest także drugim co do szerokości mostem na Wiśle. Most Kotlarski jest mostem łukowym i nie posiada filarów na rzece. Zaprojektowany został przez Witolda Gawłowskiego. Całkowita długość przęsła wynosi 166 metrów, zaś szerokość 36.8 metra.

Ulica Gustawa Herlinga-Grudzińskiego jest stosunkowo krótką ulicą. Jej długość wynosi około 500 metrów. Rozpoczyna swój bieg na widocznym powyżej Moście Kotlarskim, gdzie zostaje przedłużeniem ulicy Kotlarskiej. Praktycznie tuż za mostem ulica Gustawa Herlinga-Grudzińskiego skręca w lewo. Dalej jej przedłużeniem jest ulica Zabłocie.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.3 °C (57.8 °F)
  • prędkość wiatru: 0.82 km/h (0.51 mph)
  • wilgotność powietrza: 72 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Most Kotlarski w miejscowości Kraków

Most Kotlarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 1553:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.