Czwartek, 18.07.2024 06:38

Miasta z Kamerami ↓

Kamery na Opolszczyźnie - na literę S (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę S

Opolskie - opis

Województwo opolskie położone jest w południowo-zachodniej części Polski, a dokładniej na Nizinie Śląskiej. Region zamieszkany jest przez nieco ponad milion osób. Największą rzeką przepływającą przez województwo jest Odra, a najwyższą górą Kopa Biskupia wznosząca się na 889 m n.p.m.

Opolszczyzna może być fantastycznym pomysłem na spędzenie urlopu, bowiem jest to miejsce, w którym można uprawiać wiele form turystyki aktywnej. Województwo oplecione jest licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi, a miłośnicy sportów wodnych, oddawać się mogą swoim pasjom na licznych jeziorach, takich jak Turawskie, Nyskie i Otmuchowskie. Dodatkowym atutem są liczne stadniny koni, w których podczas pobytu na Opolszczyźnie, mamy szansę nauczyć się jazdy konnej.

Miłośnicy historii z pewnością nie będą zawiedzeni, gdyż na ternie województwa znajdują się liczne obiekty historyczne, pamiętające setki lat. Do najważniejszych należą: Ratusz Opolski, Ratusz w Paczkowie i Namysłowie. Opolszczyzna to także zamki pamiętające średniowiecze i zachwycające swoją bogatą historią. Wśród licznych zabytków województwa Opolskiego, koniecznie trzeba wspomnieć o licznych drewnianych kościółkach, które są nieodłącznym elementem kultury ludowej Śląska Opolskiego.

Województwo opolskie to region turystycznie zapomniany, a przy tym nie jest tak zatłoczony, jak pozostałe popularne kierunki turystyczne. Każdy znajdzie tutaj miejsce i zajęcie dla siebie, a aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem sprawi, że z pewnością będą to udane wakacje.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.