Czwartek, 18.07.2024 07:39

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Opole (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Opole - opis

Opole to miasto na prawach powiatu, a także stolica województwa opolskiego. Otrzymało prawa miejskie jeszcze przed rokiem 1217, co czyni je jednym z najstarszych miast w Polsce. Opole jest nie tylko ważnym ośrodkiem naukowym, gospodarczym i kulturalnym regionu, ale także miejscem absolutnie atrakcyjnym turystycznie, choć nieco zapomnianym.

Celem ułatwienia zwiedzania miasta, włodarze Opola wyznaczyli kilka miejskich szlaków turystycznych. Podążając wyznaczoną trasą zobaczymy wszystkie najważniejsze zabytki znajdujące się w mieście. Najważniejszym i najokazalszym zabytkiem Opola jest Katedra, lecz nie wolno zapominać także o dumnie stojącym Ratuszu. Miejski szlak prowadzi także przez Wieżę Zamku Górnego, dawne mury obronne i Wieżę Piastowską.

Ofertę noclegową Opola tworzą przede wszystkim hotele, które choć są komfortowe i w znacznej większości oferują wysoki standard, nie należą do najtańszych. Dla mniej zamożnych turystów, idealnym rozwiązaniem okazać się mogą hostele i motele, których w Opolu znajduje się kilka. Mimo, że w stolicy województwa opolskiego spotkać możemy oferty kwater prywatnych, należą one do znacznej mniejszości.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.