Poniedziałek, 15.07.2024 00:53

Kamery w Opolu (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Opole - opis

Opole to miasto położone w południowo-zachodniej części Polski nad rzeką Odrą. Stolica województwa Opolskiego jest jednym z najstarszych polskich miast. Pierwsze wzmianki w podaniach historycznych na temat miasta, pojawiły się już w IX wieku, natomiast prawa miejskie Opole otrzymało przed rokiem 1217.

Opole jest ładnym, historycznym miastem ze wspaniałą Starówką, której historia sięga XIII wieku, kiedy to książę Kazimierz I zdecydował o lokacji starówki. Do Opola warto przyjechać ze względu na liczne zabytki położone w granicach miasta. Jednym z najważniejszych, a także najokazalszych zabytków stolicy województwa opolskiego jest Katedra, warto także zobaczyć olbrzymi Ratusz. Przebywając w Opolu, warto wybrać się na Wzgórze Uniwersyteckie, zwane Opolskim Akropolem. Stosunkowo niedawno, powstał tutaj Skwer Artystów, jest to przyjemne, zielone miejsce, w którym znajdują się pomniki znakomitych polskich twórców ściśle związanych z Opolem.

Opole oplecione jest miejskim szlakiem turystycznym, który ułatwi dotarcie do najpiękniejszych i najciekawszych zabytków miasta. W mieście nie brakuje zielonych, uroczych miejsc, gdzie każdy może odpocząć po intensywnym zwiedzaniu. Warto odwiedzić wyspę Bolko, jest to stary kompleks parkowy, z bogatym drzewostanem - oaza ciszy i spokoju.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.