Poniedziałek, 24.06.2024 06:33

Kamery w Głuchołazach (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

  • Rynek
    Rynek 14813 Wyświetleń

Głuchołazy - opis

Głuchołazy to stare, liczące prawie 800 lat miasto położone w powiecie nyskim, województwie opolskim. Jest to jedno z pierwszych miast założonych w dawnym księstwie biskupim nyskim, powstało w latach 1220-1232, jako graniczny gród warowny. Miasteczko jest malowniczo położone u podnóża Gór Opawskich, na obszarze których powstał Park Krajobrazowy.

Największą przynętą turystyczną miasta są wspaniałe walory krajobrazowo-przyrodnicze. Z okolicznych wzniesień rozciągają się fenomenalne panoramy na położone opodal jeziora: Nyskie i Otmuchowskie. Ze względu na swoje położenie Głuchołazy stanowią także doskonałą bazę wypadową do pobliskich, czeskich miejscowości turystyczno-narciarskich. W samym miasteczku znajduje się kilka ciekawych budowli historycznych, a także piękny park położony w dzielnicy zdrojowej.

Do najważniejszych zabytków Głuchołazów należy zaliczyć Wieżę Bramy Górnej usytuowaną na pl. Basztowym, będącą fragmentem średniowiecznych obwarowań miasta, a także kościół św. Wawrzyńca wzniesiony w XIII wieku oraz niewielki kościół św. Rocha noszący cechy stylu gotyckiego.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.