Czwartek, 18.07.2024 07:58

Mikołów - Droga do Katowice/Mikołów Centrum

Droga do Katowice/Mikołów Centrum
Link źródłowy

Mikołów kamera droga do Katowic / Centrum

Mikołów to niezwykle interesujące miasto z ciekawą i bardzo uroczą Starówką, usytuowane nieopodal Katowic i Tychów, w województwie śląskim. Miejscowość pochwalić się może ponad 800-letnią historią, która doskonale odzwierciedlona jest w nielicznych zabytkach.

Mikołów to miasto wyjątkowe, szczególnie jeśli chodzi o Górny Śląsk, głównie ze względu na Starówkę, czyli centralny plac miasta, która jest jedną z nielicznych tak dobrze zachowanych w tym regionie. Bez wątpienia najważniejszym elementem mikołowskiej Starówki jest Ratusz wzniesiony w XIX wieku. Budynek swym kształtem przypomina zamek. Ciekawym elementem tutejszej Starówki jest bardzo ładna fontanna przykuwająca wzrok wszystkich turystów tutaj przybywających. Ponadto warto zwrócić także szczególną uwagę na zabytkowe kamienice otaczające Rynek. Godnym uwagi budynkiem jest kamienica ponad numerem 10 (narożna) oraz pod numerem 4, wybudowane w stylu secesyjnym.

Powyższy obraz pochodzi z kamery zamontowanej na zachód od centrum Mikołowa. Została ona zainstalowana tuż przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 44 oraz 81, a jej obiektyw skierowany został w stronę centrum Mikołowa oraz Katowic. Na tym odcinku DK 44 oraz DK 81 przebiegają w jednej linii.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.6 °C (65.4 °F)
  • prędkość wiatru: 3.4 km/h (2.11 mph)
  • wilgotność powietrza: 68 %
  • kierunek wiatru: 21 °
  • zachmurzenie: 49 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Katowice/Mikołów Centrum w miejscowości Mikołów

Droga do Katowice/Mikołów Centrum

Powiązane kategorie z kamerą nr 1253:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.