Środa, 04.10.2023 15:47

Katowice - Zjazd z A4 - Centrum

Zjazd z A4 - Centrum
Link źródłowy

Katowice kamera Zjazd z A4 kierunek Centrum

Szklane oko kamery skierowane zostało na zjazd z autostrady A4 wiodący w stronę centrum Katowic. Autostrada A4 na wysokości Katowic przebiega na południe od centrum miasta, a na południowym-wschodzie od centrum miasta krzyżuje się z drogą krajową nr 86.

Katowice to miasto, które nie może pochwalić się bardzo długą historią. I choć nie znajdziemy tutaj zabytków gotyckich, czy renesansowych, to miasto ma do zaoferowania niesłychanie wiele atrakcji. Katowice prawa miejskie otrzymały dopiero w 1865 roku i do dnia dzisiejszego miasto niesłychanie się rozrosło. Intensywny rozwój Katowic miał miejsce w latach międzywojennych. Wówczas były największym centrum gospodarczym w kraju.

I tak, w Katowicach powstał pierwszy wieżowiec w Polsce, największa polska katedra - Archikatedra Chrystusa Króla, a także największych pomnik Powstańców Śląskich oraz znana w całej Polsce Hala widowiskowo-sportowa, o bardzo oryginalnym kształcie - spodka. Mimo, że wspomniane obiekty nie są zabytkowe, to znane są nie tylko w Polsce, ale także i zagranicą i są niekwestionowanymi symbolami Katowic.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.8 °C (62.2 °F)
  • prędkość wiatru: 8.22 km/h (5.11 mph)
  • wilgotność powietrza: 69 %
  • kierunek wiatru: 287 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1025 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Zjazd z A4 - Centrum w miejscowości Katowice

Zjazd z A4 - Centrum

Powiązane kategorie z kamerą nr 1246:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.