Środa, 22.05.2024 21:49

Katowice - Rynek

Katowice kamera na Rynek

Katowice to bardzo szybko rozwijające się miasto, które w ostatnich latach znacząco umocniło swoją pozycję jako ważny punkt turystyczny na mapie Polski. I w końcu, po wielu latach katowicki Rynek, choć dla wielu wcześniej "niewidoczny", został w końcu zmodernizowany. Nowa odsłona Rynku podoba się nie tylko mieszkańcom, ale także turystom odwiedzającym miasto. Tym bardziej, że przez kilka lat plac był mocno rozkopany.

Włodarze Katowic wielokrotnie przeprowadzali sondy wśród mieszkańców Katowic, co chwilę także powstawały nowe plany rewitalizacji Rynku. Niektóre bardziej, zaś inne mniej trafione, na szczęście mieszkańców i turystów, ostatecznie plan okazał się prosty, dając ciekawy efekt. W dolnej części obrazu z kamery widoczny jest Plac Kwiatowy usytuowany pomiędzy Domem Handlowym Zenit, a Domem Prasy. Katowicki Rynek składa się z trzech placów: Kwiatowego, Teatralnego oraz placu z drzewami oraz sztuczną Rawą koło banku ING.

Obecnie Rynek cieszy się dość dużą popularnością wśród mieszkańców Katowic. Pierwsze ciepłe dni 2015 roku pokazały, że takie miejsce jak Rynek jest potrzebne mieszkańcom, którzy tęsknili za zadbaną przestrzenią z ławeczkami, i ustawioną fontanną na środku.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.3 °C (61.3 °F)
  • prędkość wiatru: 3.19 km/h (1.98 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 212 °
  • zachmurzenie: 94 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Katowice

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 837:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.