Czwartek, 18.07.2024 01:01

Katowice - Widok z Hotelu Katowice

Katowice kamera z Hotelu Katowice na Spodek

Katowice to prężnie rozwijające się miasto konurbacji górnośląskiej. Choć jeszcze kilkanaście lat temu nie miało większego znaczenia na turystycznej mapie Polski, to dziś powoli zyskuje swoich miłośników.

W Katowicach znajdziemy kilka architektonicznych perełek, które z pewnością docenią miłośnicy architektury i zabytków. Jedną z największych wizytówek Katowic jest Spodek, będący w sumie najważniejszym symbolem miasta, o którym chyba słyszał każdy Polak. Ten niecodzienny obiekt to hala widowiskowo-sportowa, która swoim kształtem przypomina latający spodek. Uroczyste otwarcie miało miejsce 9 maja 1971 roku i ówcześnie był to największy i jednocześnie najnowocześniejszy obiekt tego typu w naszym kraju.

Spodek jest w stanie pomieścić ponad 12000 gości i pochwalić się może dość ciekawą historią wydarzeń i koncertów, które miały w nim miejsce. W Spodku występował m.in: Elton John, Black Sabbath, Eric Clapton, Iron Maiden, Depech Mode, Robbie Williams oraz wielu innych znanych zespołów i artystów. Oczywiście organizowane były także wydarzenia sportowe: Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie, Piłce Ręcznej Kobiet, Akrobatyce, Podnoszeniu Ciężarów, a także finałowe rozrywki Ligi Światowej w Siatkówce Mężczyzn.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.9 °C (64.2 °F)
  • prędkość wiatru: 0.14 km/h (0.09 mph)
  • wilgotność powietrza: 92 %
  • kierunek wiatru: 221 °
  • zachmurzenie: 47 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Widok z Hotelu Katowice w miejscowości Katowice

Widok z Hotelu Katowice

Powiązane kategorie z kamerą nr 1159:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.