Czwartek, 18.07.2024 00:28

Zakopane - Zakopianka

Zakopianka
Link źródłowy

Zakopane kamera na Zakopiance

To już kolejna kamera z widokiem na popularną Zakopiankę, drogę o długości 102 kilometrów prowadzącą z Krakowa do Zakopanego. Chyba nie ma osoby w Polsce, która by nie słyszała o gigantycznych korkach tworzących się na popularnej drodze, każdego roku w wiadomościach pojawia się informacja na temat kolejnego wypadku, lub przybliżonego czasu oczekiwania w korku na wjazd lub wyjazd z miasta. Dlatego też trzeba dobrze się zastanowić, czy faktycznie warto jechać samochodem do Zakopanego. O ile komfort podróży samochodem jest o wiele większy niż pociągiem czy autobusem, to o tyle jazda autem po Zakopanem może kosztować turystów więcej nerwów, niż przynieść potencjalnych korzyści.

Zakopane jest znakomicie skomunikowane, do Kuźnic położonych cztery kilometry od Krupówek, gdzie rozpoczynają się liczne szlaki, możemy dojść bez problemu, lub korzystając z usług lokalnych przewoźników dojechać. Mimo, że w Kuźnicach jest dość sporo miejsc parkingowych, zazwyczaj większość z nich jest zajęta, a znalezienie wolnego, często graniczy z cudem i wymaga cennego czasu, którego chyba nikt nie chce tracić szukając przez godzinę miejsca parkingowego.

Praktycznie w całym Zakopanem brakuje miejsc parkingowych, dlatego też jeśli już wybierzemy się samochodem do stolicy Podhala, warto go zostawić w miejscu zakwaterowania. Zakopane nie jest dużym miastem, i przejście z jednego końca na drugi nie zajmuje wiele czasu. Kolejną ważną rzeczą jest również to, że niedoświadczeni kierowcy, a nawet Ci doświadczeni, mogą mieć problem z poruszaniem się po Zakopanem samochodem, ze względu na zupełnie inny, odmienny styl jazdy niż w pozostałej części naszego kraju.

Droga widoczna po lewej stronie obrazu z kamery, to odchodząca od Zakopianki ulica Wojdyły.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.4 °C (61.5 °F)
  • prędkość wiatru: 1.21 km/h (0.75 mph)
  • wilgotność powietrza: 98 %
  • kierunek wiatru: 73 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Zakopianka w miejscowości Zakopane

Zakopianka

Powiązane kategorie z kamerą nr 708:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.