Niedziela, 04.12.2022 02:20

Warszawa - Rynek Starego Miasta

Rynek Starego Miasta
Link źródłowy

Warszawa kamera na Rynek Starego Miasta

Rynek Starego Miasta w Warszawie, który mamy możliwość podziwiać dzięki kamerze zamontowanej na jednej ze zlokalizowanych tam kamienic, jest najstarszą częścią Warszawy. Stanowi on plac o wymiarach 90 na 73 metry, wzdłuż jego granic wybudowane są barwne kamienice.

Prostokątny Rynek leży w centrum Starego Miasta. Na terenie zespołu architektury zabytkowej podziwiać można Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Barbakan z 1548 roku, mury miejskie, które otaczały kiedyś niewielką Warszawę, Kanonię z ustawionym na środku zdobionym dzwonem, piękne kamienice, kościoły, katedrę i muzea.

Przy placu i w jego niedalekim sąsiedztwie znajduje się kilka muzeów, których zwiedzenia nie można odpuścić. Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych oferuje oglądanie przepięknych zegarów wykonanych między XVIII a XX wiekiem, precyzyjnych narzędzi zegarmistrzowskich, szkieł optycznych, podziwiać można także prace dyplomowe miejscowych rzemieślników. Bardzo interesujące wystawy obrazów prezentowane są w Muzeum Literatury, natomiast w Muzeum Cechu Rzemiosł Skórzanych można podziwiać wyroby szewskie i rymarskie oraz wyposażenie warsztatów.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 0.7 °C (33.3 °F)
  • prędkość wiatru: 7.45 km/h (4.63 mph)
  • wilgotność powietrza: 94 %
  • kierunek wiatru: 120 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1026 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek Starego Miasta w miejscowości Warszawa

Rynek Starego Miasta

Powiązane kategorie z kamerą nr 517:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.