Poniedziałek, 15.07.2024 01:42

Warszawa - Most Siekierkowski

Most Siekierkowski
Link źródłowy

Warszawa kamera na Most Siekierkowski

Widoczny dzięki usytuowaniu kamery internetowej Most Siekierkowski, jest mostem podwieszanym, przebiegającym między Mokotowem a Pragą Południe. Jest częścią Trasy Siekierkowskiej łączącej ważne arterie komunikacyjne na Mokotowie z węzłem Marsa na Gocławku. Jego długość wynosi 500 metrów.

Podwieszana konstrukcja mostu posiada podpory jedynie na dwóch przeciwległych brzegach Wisły, dzięki temu rozwiązaniu nurt rzeki nie jest zakłócony pylonami, które zazwyczaj służą podtrzymaniu konstrukcji. Obciążenia przejmowane są przez betonowe pylony dzięki pięćdziesięciu czterem imponującym linom nośnym, których łączna długość to 5300 m.

W okolicy mostu, na lewym brzegu Wisły położony jest Mokotów. Jest to dzielnica mieszkalna pełna zieleni i parków jak Arkadia, Morskie Oko, Sielecki czy Park Deresza. Na prawym brzegu z mostem sąsiaduje Praga Południe z licznymi pomnikami, parkami i rezerwatem przyrody Olszynka Grochowska. Po prawej stronie rzeki znajdują się też stacje kolejowe Warszawa Stadion i PKP Warszawa Olszynka Grochowska.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.6 °C (67.4 °F)
  • prędkość wiatru: 5.76 km/h (3.58 mph)
  • wilgotność powietrza: 86 %
  • kierunek wiatru: 130 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Most Siekierkowski w miejscowości Warszawa

Most Siekierkowski

Powiązane kategorie z kamerą nr 523:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.