Czwartek, 08.06.2023 19:59

Sławków - Droga do Dąbrowy Górniczej DK 94

Droga do Dąbrowy Górniczej DK 94
Link źródłowy

Sławków kamera droga do Dąbrowy Górniczej DK 94

Kamera została zamontowana w mieście Sławków, przy skrzyżowaniu ulic: Katowickiej (DK 94), Gwarków Sławkowskich i Wrocławskiej. Szklane oko kamery skierowane zostało na ulicę Katowicką, będącą częścią drogi krajowej nr 94.

Jedną z największych atrakcji Sławkowa jest słynny Zamek Biskupów Krakowskich. Jest to jeden z najstarszych, murowanych obiektów obronnych tego typu w Polsce południowej. Zamek obronny wybudowany został w XIII wieku. Niestety z zamku pozostało stosunkowo niewiele, bo same ruiny, niemniej jednak warto tu przyjść, aby je zobaczyć.

W zamierzchłych czasach zamek miał za zadanie bronić dostępu do Krakowa. Istnienie zamku potwierdzone zostały dopiero pod koniec XX wieku, wówczas na wzniesieniu przy ulicy Staropocztowej i Browarnej przeprowadzone zostały badania archeologiczne.

Ruiny zamku to nie jedyne pozostałości po zamierzchłych czasach Sławkowa. Oprócz nich odkryto także pozostałości murów i wałów obronnych, a także fosy. Ponadto znaleziono XV-wieczne części zbroi oraz XVI-wieczne kafle piecowe.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20 °C (67.9 °F)
  • prędkość wiatru: 5.21 km/h (3.24 mph)
  • wilgotność powietrza: 80 %
  • kierunek wiatru: 86 °
  • zachmurzenie: 90 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Dąbrowy Górniczej DK 94 w miejscowości Sławków

Droga do Dąbrowy Górniczej DK 94

Powiązane kategorie z kamerą nr 1263:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.