Piątek, 21.06.2024 16:59

Moczydło ↓

Moczydło - Droga do Krakowa DK 7

Droga do Krakowa DK 7
Link źródłowy

Moczydło kamera droga do Krakowa DK 7

Kamera zamontowana została we wsi Moczydło, usytuowanej w powiecie miechowskim w województwie małopolskim. Obiektyw kamery skierowany został w kierunku południowym, w stronę Krakowa oraz na drogę krajową numer 7. Wieś Moczydło od Krakowa oddalona jest o około 60 kilometrów.

W samym Moczydle nie uświadczymy wielu zabytków, czy też atrakcji. Niemniej jednak powiat miechowski, w którym położona jest wieś Moczydło, należy do ciekawych regionów pod względem turystycznym. Oprócz szeregu możliwości spędzania wolnego czasu aktywnie, turyści w powiecie miechowskim mogą poświęcić nieco czasu na zwiedzanie zabytków.

Szczególnie godnym polecenia zabytkiem jest Zespół Poklasztorny Bożogrobców z Bazyliką Grobu Bożego w Miechowie. Obecnie istniejący kościół parafialny wybudowany został na przełomie XIV i XV wieku. Trójnawowa i trój-przęsłowa świątynia wzniesiona została w stylu bazyliki gotyckiej. Dobrze zachowały się również fragmenty romańskie budowli z XIII wieku. Po pożarze Miechowa w 1745 roku świątynia została została gruntownie przebudowana w stylu późnobarokowym. Na szczególną uwagę zasługuje piękne wyposażenie w stylu późnego baroku i rokoka.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 27.1 °C (80.8 °F)
  • prędkość wiatru: 6 km/h (3.73 mph)
  • wilgotność powietrza: 55 %
  • kierunek wiatru: 111 °
  • zachmurzenie: 17 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Krakowa DK 7 w miejscowości Moczydło

Droga do Krakowa DK 7

Powiązane kategorie z kamerą nr 1326:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.