Czwartek, 30.05.2024 04:26

Książ Wielki - Droga do Krakowa DK 7

Droga do Krakowa DK 7
Link źródłowy

Książ Wielki kamera droga do Krakowa DK 7

Książ Wielki to dość duża wieś położona w województwie małopolskim, powiecie miechowskim. I to właśnie tutaj zamontowana została kamera przekazująca powyższe zdjęcia. Szklane oko kamery skierowane zostało na drogę krajową numer 7, na południe, w stronę Krakowa. Kraków oddalony jest o około 53 kilometry od wsi Książ Wielki.

Książ Wielki to duża i bardzo ciekawa wieś gminna. Pomimo upływu wieków od jej założenia, do dnia dzisiejszego zachował się historyczny układ urbanistyczny oraz ładny Rynek. Miejscowość prawdopodobnie powstała na początku XII wieku, niemniej jednak nie jest to pewna data. Pierwsze i pewne historyczne dane pochodzą z pierwszej połowy XIV wieku.

Przejeżdżając przez Książ Wielki warto tutaj się zatrzymać, aby rozprostować nogi i przy okazji zwiedzić tutejsze zabytki. Jednym z najważniejszych, sakralnych zabytków jest kościół parafialny św. Wojciecha (Sanktuarium Matki Bożej Ksiąskiej). Świątynia wzniesiona została w XV wieku. W kolejnym została zmieniona na zbór kalwińskim, a w XVII i XVIII wieku była rozbudowana. Kościół obecnie charakteryzuje styl gotycki.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12.3 °C (54.1 °F)
  • prędkość wiatru: 1.67 km/h (1.04 mph)
  • wilgotność powietrza: 93 %
  • kierunek wiatru: 106 °
  • zachmurzenie: 81 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Krakowa DK 7 w miejscowości Książ Wielki

Droga do Krakowa DK 7

Powiązane kategorie z kamerą nr 1320:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.