Poniedziałek, 15.07.2024 01:56

Słomniki ↓

Słomniki - Droga do Krakowa DK 7

Droga do Krakowa DK 7
Link źródłowy

Słomniki kamera Droga do Krakowa DK 7

Kamera, przedstawiająca powyższy obraz, została zamontowana w miejscowości Słomniki, znajdującej się w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim. Szklany obiektyw skierowano na drogę krajową numer 7, w stronę Krakowa.

Trasa krajowej siódemki rozpoczyna się w okolicy Gdańska, w województwie pomorskim, przebiega przez warmińsko-mazurskie, mazowieckie, świętokrzyskie i kończąc na małopolskim, tuż przy granicy ze Słowacją, w Chyżnem. Cały odcinek ma łączną długość 776 kilometrów.

Słomniki są miejscowością, do której turyści nie zaglądają zbyt często, są to raczej osoby przejezdne, robiące chwilowy postój przed dalszą drogą. Jednak warto wiedzieć, że w miejscowości znajdują się pozostałości po synagodze, w której niegdyś znajdował się urząd gminy żydowskiej oraz szkoła dla chłopców i dziewcząt. Niestety w 1939 roku Słomniki zostały zajęte przez okupanta niemieckiego, w rezultacie czego duża część Żydów, którzy nie nadawali się do pracy, została stracona. W miejscowości znajduje się również murowany pomnik, przypominający wieżę zaś na jego szczycie widnieje orzeł, który upamiętnia poległych w latach 1939-1945.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.1 °C (68.1 °F)
  • prędkość wiatru: 1.61 km/h (1 mph)
  • wilgotność powietrza: 89 %
  • kierunek wiatru: 68 °
  • zachmurzenie: 41 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Krakowa DK 7 w miejscowości Słomniki

Droga do Krakowa DK 7

Powiązane kategorie z kamerą nr 1341:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.