Poniedziałek, 24.06.2024 04:37

Koronowo ↓

Koronowo - Droga do Koszalina DK 25

Droga do Koszalina DK 25
Link źródłowy

Koronowo kamera droga do Koszalina DK 25

Kamera, udostępniająca powyższy obraz na żywo, zamontowana została przy drodze krajowej nr 25, na wysokości miasteczka Koronowo, na 129 kilometrze DK 25. Obiektyw kamery skierowany został w stronę Koszalina.

Koronowo to niewielkie miasteczko z bardzo długą historią. Pierwsze wzmianki w księgach historycznych na temat Koronowa pojawiają się już w 1288 roku, kiedy przeniesiony został tutaj konwent cystersów z Byszewa. Kolejne wzmianki pojawiają się nieco ponad 70 lat później i są to akty lokacyjne. Obecnie w Koronowie znajduje się kilka zabytków, które warto zobaczyć odwiedzając miasteczko. Bez wątpienia jednym z najważniejszych jest Ratusz Miejski, wybudowany w I połowie XIX wieku i przebudowany na początku XX wieku. Wzniesiony został w stylu późno klasycystycznym.

Spacerując po Koronowie warto zwrócić szczególną uwagę na średniowieczny układ urbanistyczny miasta z czasów Kazimierza Wielkiego. Lokacja miasta odbyła się na prawie niemieckim, o czym świadczy regularność zabudowy wynikająca z zastosowania planu szachownicowego. Punktem centralnym miasta jest oczywiście Rynek, o wymiarach 90 na 70 metrów. Z każdego narożnika placu odbiegają pod kątem prostym po dwie prostopadłe do siebie ulice.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12.4 °C (54.4 °F)
  • prędkość wiatru: 5.7 km/h (3.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 90 %
  • kierunek wiatru: 294 °
  • zachmurzenie: 56 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Koszalina DK 25 w miejscowości Koronowo

Droga do Koszalina DK 25

Powiązane kategorie z kamerą nr 1228:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.