Poniedziałek, 29.05.2023 03:58

Bydgoszcz - Ulica Jagiellońska

Ulica Jagiellońska
Link źródłowy

Bydgoszcz kamera na ulicy Jagiellońskiej

Ulica Jagiellońska jest jedną z najważniejszych arterii komunikacyjnych Bydgoszczy. Rozpoczyna się przy rondzie Fordońskiego, a kończy przy skrzyżowaniu z ulicą Gdańską, położoną na zachód, około 2200 metrów od ronda.

Po lewej stronie obrazu z kamery, widoczny jest budynek Poczty Głównej w Bydgoszczy, jest to obiekt, który koniecznie trzeba zobaczyć będąc w mieście. Pierwszy budynek został zaadaptowany na potrzeby poczty w 1815 roku, po ponownym zajęciu Bydgoszczy przez władze pruskie. Były to dawne budynki stajni. W ciągu kilku następnych lat urząd pocztowy znacznie się rozwinął, a tym samym stosunkowo niewielki budynek był już niewystarczający. W ciągu kilkunastu lat zostały dobudowane nowe budynki, wykupione nowe tereny. Budowa obecnego gmachu rozpoczęła się w 1896 roku, a zakończyła w roku 1900.

Zespół budynków Poczty Głównej został wzniesiony w stylu narodowym, czyli pruskim, który nawiązywał mocno do północnoniemieckiego gotyku ceglanego. Główny budynek Poczty robi duże wrażenie na wielu turystach, a szczególnie tych, którzy mają szansę go obejrzeć z nabrzeża Brdy.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 5.2 °C (41.3 °F)
  • prędkość wiatru: 0.82 km/h (0.51 mph)
  • wilgotność powietrza: 87 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Jagiellońska w miejscowości Bydgoszcz

Ulica Jagiellońska

Powiązane kategorie z kamerą nr 614:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.