Czwartek, 18.07.2024 01:49

Kamery w Koronowie (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Koronowo - opis

Koronowo to niewielkie miasteczko położone w województwie kujawsko-pomorskim, na obszarze powiatu bydgoskiego. Miejscowość zamieszkana jest przez nieco ponad 11 tysięcy osób, a jego powierzchnia wynosi prawie 30 kilometrów kwadratowych. Koronowo położone jest nad rzeką Brdą i jeziorami: Koronowskim, Lipkusz, Białym, a także Kanałem Lateralnym.

Koronowo to miasteczko o długiej historii sięgającej XIII wieku, której ślady widoczne są tutaj po dziś dzień. W miasteczku oraz w jego najbliższych okolicach znajduje się sporo ciekawych zabytków godnych uwagi. Do najważniejszych zabytków Koronowa należy zaliczyć: średniowieczną pocysterską Kolegiatę pw. św. Andrzeja oraz niezwykle ciekawy średniowieczny układ urbanistyczny starej części miasta.

Warto jeszcze w tym miejscu wspomnieć, iż Koronowo to szczególnie popularna miejscowość wśród mieszkańców regionu. Tutejszy sztuczny zbiornik wodny - Zalew Koronowski, przyciąga licznych amatorów sportów wodnych. Zarówno same jezioro, jak i jego najbliższe okolice są niezwykle atrakcyjne. Wyjątkowe walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawiają, iż jest to fantastyczne miejsce na wypoczynek.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.