Poniedziałek, 24.06.2024 05:20

Gorzów Wielkopolski - Most na Warcie

Most na Warcie
Link źródłowy

Gorzów Wielkopolski kamera na Most Staromiejski

Powyższy obraz pochodzi z kamery zamontowanej w pobliżu Mostu Staromiejskiego, a jej obiektyw skierowany został w stronę Centrum Handlowego Nova Park położonym przy ulicy Przemysłowej 2. Niestety widoczna jest tylko niewielka część mostu Staromiejskiego, który stanowi jeden z kilku symboli Gorzowa.

Most Staromiejski jest jednym z dwóch mostów w Gorzowie Wielkopolskim, którymi mieszkańcy i turyści przeprawić się mogą na drugą stronę Warty. Historia mostów, w miejscu dzisiaj istniejącego mostu Staromiejskiego sięga średniowiecza, bowiem dopiero w 1923 roku rozpoczęto prace nad budową pierwszego, nowoczesnego (jak na ówczesne czasy), żelbetonowego mostu, który nosił nazwę "Gerloffa". Przeprawa przetrwała jedynie 19 lat, gdyż podczas wycofywania się niemieckich wojsk, most został wysadzony.

Ponownie most został odbudowany w 1951 roku. Nadano mu nazwę Manifestu Lipcowego, a już po 18 latach użytkowania został oddany do pierwszego remontu. Obecną nazwę Most Staromiejski uzyskał w 1999 roku. W latach 2006-2007 most przeszedł całkowitą modernizację. Ustawione zostały stylowe lampy, stworzono balkoniki widokowe, zamontowano kute balustrady oraz poszerzono i podwyższono filary.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 11.1 °C (52 °F)
  • prędkość wiatru: 2.66 km/h (1.65 mph)
  • wilgotność powietrza: 99 %
  • kierunek wiatru: 279 °
  • zachmurzenie: 70 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Most na Warcie w miejscowości Gorzów Wielkopolski

Most na Warcie

Powiązane kategorie z kamerą nr 666:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.