Czwartek, 01.12.2022 05:22

Dębno - Ulica Mickiewicza

Ulica Mickiewicza

Dębno IP kamera na ulicę Adama Mickiewicza

Kamera została zamontowana na budynku położonym przy ulicy Adama Mickiewicza w Dębnie. Jej obiektyw został skierowany w kierunku Myśliborza. Droga widoczna na zdjęciach z kamery stanowi część drogi krajowej nr 23 wiodącej z Sarbinowa do Myśliborza.

Dębno to niewielkie miasteczko o bogatej historii. Największy rozwój miasta miał miejsce w latach 1890-1930, kiedy to Dębno przeżywało rozkwit przemysłu. W mieście funkcjonowały liczne fabryki sukiennicze, tłuszczów technicznych, olbrzymia drukarnia, wydawnictwo oraz fabryka dekstryny, ceramiczna, stolarnie, a także wytwórnie cygar i galanterii skórzanej. Pomimo przemysłowej historii miasta, Dębno zachwyca wszechobecną zielenią i ciekawymi zabytkami. Zielony krajobraz miasta uzupełniony jest fantastycznie przez liczne zabytkowe fabrykanckie wille, kamienice i budynki pofabrykanckie, które ukazują historyczny obraz Dębna. Swoistą wizytówką Dębna i najważniejszym jego zabytkiem jest kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła wzniesiony w latach 1852-1855 w stylu neoromańskim, który charakteryzuje się kolistymi łukami. Projekt kościoła wykonany został przez Friedrich August Stuller'a.

Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła usytuowany jest przy Placu Konstytucji 3 Maja. Jadąc w kierunku Myśliborza ulicą Adama Mickiewicza kościół widoczny będzie po lewej stronie.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 0.4 °C (32.8 °F)
  • prędkość wiatru: 4.73 km/h (2.94 mph)
  • wilgotność powietrza: 87 %
  • kierunek wiatru: 84 °
  • zachmurzenie: 98 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1028 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Mickiewicza w miejscowości Dębno

Ulica Mickiewicza

Powiązane kategorie z kamerą nr 872:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.