Czwartek, 18.07.2024 00:36

Dębno - Ulica Armii Krajowej

Ulica Armii Krajowej
Link źródłowy

Dębno kamera online na ulicę Armii Krajowej

Dębno to niewielkie miasteczko leżące w południowej części województwa zachodniopomorskiego. Choć Dębno nie stanowi popularnego celu podróży turystów, to warto tutaj przyjechać nawet na parę dni, aby odpocząć od zgiełku dużego miasta, wśród pięknej i ciekawej przyrody.

Pierwsze wzmianki na temat wsi w miejscu dzisiejszego miasta pochodzą z przełomu XII/XIII wieku. Od 1232 roku Dębno należało do templariuszy, zaś już od roku 1318 do komutrii joannitów w Chwarszczanach. Wieś ponownie zmieniła właściciela w 1540 roku, kiedy to Jan z Kostrzyna przeją posiadłości znajdujące się we wsi. Od tego czasu Dębno stało się ważnym, lecz nadal lokalnym centrum gospodarczym. Po zaledwie 12 latach wybudowany został tutaj pierwszy młyn papierniczy, a już w 1568 roku powstała pierwsza oficyna drukarska. Ówczesna wieś otoczona była wałami i fosą, nie posiadała murów obronnych.

Dębno otrzymało częściowe prawa miejskie w 1570 roku, a dynamiczny rozwój miasta, który później nastąpił został skutecznie zahamowany przez wojnę 30 letnią. Po wyniszczającej wojnie, wieś w 1716 roku została zniszczona przez pożar i dopiero po zakończonej odbudowie w 1731 roku miasto otrzymało pełne prawa miejskie.

Kamera została zamontowana na budynku położonym przy ulicy Kostrzyńskiej, a jej obiektyw skierowany został w stronę ulicy Armii Krajowej stanowiącej część drogi krajowej nr 23.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.7 °C (63.8 °F)
  • prędkość wiatru: 4.07 km/h (2.53 mph)
  • wilgotność powietrza: 87 %
  • kierunek wiatru: 278 °
  • zachmurzenie: 64 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Armii Krajowej w miejscowości Dębno

Ulica Armii Krajowej

Powiązane kategorie z kamerą nr 870:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.