Czwartek, 18.07.2024 01:44

Czarnków ↓

Czarnków - Deptak Pod Zegarem

Deptak Pod Zegarem
Link źródłowy

Czarnków kamera na deptak Pod Zegarem

Kamera internetowa przekazująca obraz na żywo została zamontowana w okolicach Placu Wolności, a jej obiektyw skierowany jest w stronę deptaku "Pod Zegarem", który przebiega tuż obok kościoła św. Marii Magdaleny. Jakość obrazu z tej kamery niestety pozostawia wiele do życzenia, a obiektyw kamery ustawiony jest w taki sposób, że nie ukazuje praktycznie nic z pięknego Placu Wolności.

Plac Wolności to niezwykle klimatyczne miejsce położone w samym sercu Czarnkowa. Ogromny plac otoczony jest kolorowymi, zabytkowymi, najczęściej jedno- lub dwupiętrowymi kamieniczkami. Południową granicę Placu Wolności wyznacza okazały kościół św. Marii Magdaleny, stanowiący obowiązkowy punkt zwiedzania. Choć Plac Wolności to niezwykle przyjemne i klimatyczne miejsce, to warto poświęcić także nieco czasu na zwiedzanie pozostałych zabytków, a w mieście znajduje się ich kilka. Warto odwiedzić zabytkowy budynek browaru wzniesiony w 1871 roku, w którym do dnia dzisiejszego warzone jest pyszne piwo noteckie: jasne niepasteryzowane oraz pasteryzowane i piwo ciemne. Tutaj też, w firmowym sklepiku, każdy może nabyć sześciopak świeżo rozlanego piwa z czarnkowskiego browaru. Doskonałą atrakcją, w szczególności dla miłośników militariów, stanowi odrestaurowany czołg z okresu II Wojny Światowej.

Miłośników sportów zimowych z pewnością zainteresuje tutejsza skocznia narciarska. Choć jest już od dawna nieczynna, to stanowi bardzo ciekawy obiekt turystyczny. Rekord skoczni wynosi 34,5 metra, został ustanowiony przez Kazimierza Polusa w 1971 roku. Amatorzy wodnych kąpieli mają do dyspozycji, w okresie letnim, kompleks basenów odkrytych z podgrzewaną wodą. Ceny biletów kształtują się na poziomie 7 i 5 złotych, odpowiednio za bilet normalny i ulgowy. Płaci się jedynie za wstęp, nie ma ograniczenia czasowego.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.1 °C (59.2 °F)
  • prędkość wiatru: 4.72 km/h (2.93 mph)
  • wilgotność powietrza: 84 %
  • kierunek wiatru: 251 °
  • zachmurzenie: 69 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Deptak Pod Zegarem w miejscowości Czarnków

Deptak Pod Zegarem

Powiązane kategorie z kamerą nr 849:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.