Niedziela, 04.12.2022 03:30

Toruń ↓

Toruń - Aleja Jana Pawła II

Aleja Jana Pawła II
Link źródłowy

Toruń kamera na Aleję Jana Pawła II

Aleja Jana Pawła II w Toruniu do 1998 roku nosiła nazwę Alei 700-lecia Torunia. Jest jedną z najważniejszych arterii miasta biegnącą od mostu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ronda Niepodległości. Ulica ciągnie się przez około 680 metrów i jest fragmentem drogi krajowej nr 91.

Po prawej stronie obrazu z kamery widoczna jest linia drzew odgradzająca Aleję Jana Pawła II od Parku Dolina Marzeń, który położony jest w miejscu barokowego bastionu Starotoruńskiego, w pobliżu Bulwaru Filadelfijskiego, Alei 500-lecia, a także XIX-wiecznych fortyfikacji. Park stanowi fragment zespołu parkowego położonego wokół Alei Jana Pawła II. W samym sercu Doliny Marzeń, w jej centralnej części usytuowany jest sporych rozmiarów kulisty zegar słoneczny, który został ustawiony z okazji Roku Kopernikańskiego - 1973. Przez teren parku przebiega Struga Toruńska zasilająca niewielkie oczko wodne.

Po lewej stronie zdjęć z kamery widoczna jest niewielka część alpinarium utworzonego w miejscu średniowiecznej fosy staromiejskiej, w okolicach obrzeży Bramy Starotoruńskiej i w sąsiedztwie Krzywej Wieży. Turystów z pewnością zaciekawią wyeksponowane fragmenty murów miejskich, będących częścią systemu obronnego Bramy Starotoruńskiej.

Kamery w pobliżu

Przykładowy obraz z kamery: Aleja Jana Pawła II w miejscowości Toruń

Aleja Jana Pawła II

Powiązane kategorie z kamerą nr 605:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.