Czwartek, 18.07.2024 00:09

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Toruń (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Toruń - opis

Toruń jest miastem na prawach powiatu leżącym w województwie kujawsko-pomorskim, w jego centralnej części. Jest siedzibą władz województwa, diecezji toruńskiej oraz jednym z miast centralnej aglomeracji Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego. Liczba mieszkańców Torunia wynosi 203956 osób według danych z 2013 roku. Ciekawostką jest, że miasto nie posiada administracyjnego podziału na dzielnice. Funkcjonują tu okręgi oraz 13 Rad Okręgów, których przedstawiciele wybierani są przez mieszkańców.

Miasto posiada bardzo dobrze rozwinięty transport publiczny. Wybierając się do Torunia na wakacje, samochód warto zostawić w hotelowym garażu lub na parkingu. W Toruniu transport miejski możliwy jest autobusami, tramwajami lub koleją miejską. Bardzo przydatny podróżnym jest funkcjonujący w mieście System Informacji Pasażerskiej. W Toruniu istnieje 38 linii autobusowych, z czego 4 linie nocne oraz 7 linii tramwajowych, z dwiema nocnymi.

Toruń posiada bardzo dobrze rozwinięte zaplecze gastronomiczne, a także noclegowe. W zależności od naszych możliwości finansowych, a także oczekiwanego standardu, do dyspozycji urlopowiczów są luksusowe hotele oferujące bardzo wysoki standard usług, a także liczne hostele, schroniska, pensjonaty i kwatery prywatne.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.