Środa, 24.04.2024 23:06

Tarnowskie Góry - Droga do Centrum DK 11

Droga do Centrum DK 11
Link źródłowy

Tarnowskie Góry kamera droga do Centrum DK 11

Kamera, przedstawiająca powyższy obraz, została zamontowana na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 11 z drogą krajową numer 78 w Tarnowskich Górach, prowadzącej w stronę centrum miasta. Droga krajowa numer 11 jest drogą o łącznej długości 596 kilometrów, łącząca takie województwa jak śląskie, opolskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

Tarnowskie Góry są miastem, które ma wiele do zaoferowania. Przejeżdżając przez miasteczko warto się zatrzymać, a jeśli to możliwe pozostać nawet na parę dni. Już w samym centrum możemy podziwiać przepiękny ratusz wybudowany w latach 1896-1898, w stylu neorenesansu z elementami gotyku. Na wieżyczce ratuszowej umieszczone są herby władców Tarnowskich Gór, a frontową elewację zdobi posąg Gwarka. Tuż obok, wybudowano w XVI wieku Dom Sedlaczka, w którym mieści się muzeum, przybliżające nam historię górnictwa w powiecie tarnogórskim. Niedaleko znajduje się kościół ewangelicko-augsburski, wybudowany w 1780 roku, który nadaje charakter i doskonale komponuje się z rynkiem Tarnowskich Gór.

Rynek z XIX wieku, mieszczący się wokół gwarkowej studni, to tylko jedna z atrakcji. Warto wspomnieć, że Tarnowskie Góry należą do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, liczącego 36 obiektów. Jednym z nich jest Zabytkowa Kopalnia Srebra, zaś drugim Sztolnia Czarnego Pstrąga, których nie można ominąć będąc w mieście.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4 °C (39.1 °F)
  • prędkość wiatru: 5.79 km/h (3.6 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 290 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1005 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Centrum DK 11 w miejscowości Tarnowskie Góry

Droga do Centrum DK 11

Powiązane kategorie z kamerą nr 1275:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.